Tennis Reservations
2016-2017 TENNIS CALENDAR
Bernie's Games
Season Hi Lites
Tennis Photos
Tennis Conduct Policy
Ocean Village Tennis Poem
menubar

Bernie's Games

BERNIE’S TENNIS GAMES – TEN WEEKS

BEGINNING JANUARY 16, 2017

COURTS 3, 4, 5 AND 6

11:00, 1:00 AND 3:00

BLUE TEAM

MEN

1. JACK WILLIFORD

    LARRY ROTHSTEIN

2. JOHN PERDISATT

     PAUL POOLE

3.  GUS MacDONALD

     MAGGIE FRAZIER

4.  BILL SENN

      JERRY BAARMAN

WOMEN

1. MEREDITH McDOWELL

     SUE WALLACE

2.  GINI LAPPE

     ANITA BRENNAN

3.  MAE MACDONALD

      SALLY MORRILL

4.  ANNE HEINE

     JAN DYE**

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GREEN TEAM

MEN

1.  DAVE CLEWELL

DOUG MCDONALD

2.  BILL HOLLIDAY**

      JIM GILCHRIST

3.  ARLENE BAUER

      DAVE CHISHOLM

4.  JACK MENING

     TED CROWLEY

WOMEN

1.  LINDA STEPHEN

     LEANNE HERALD

2.  MARTINA AVALINA

      GEORGIA KRAEMER

3.   LYNN BECKETT

      SUE PETERSEN

4.  DORIS MATTHEWS

      SHARON PENNY

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ORANGE TEAM

MEN

1.  DAVE ALBANO

      KEVIN MIMEE

2.  LEE CROOK

      AL ROBERTSON

3.   MICHELL SAUNDERS

       GARY ROEBUCK

4.  JOHN TOLSON    

WOMEN

1.  NANCY ALBANO**

      ROSE SCHNEIDER

2.  PAT ROBERTSON

      BOBBIE BURBANK

3.   ANITA REDMAN

      SUZANNE LAVINS

4.  BEV OLSON

      CELESTE O’DOHERTY  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

RED TEAM

MEN

1.  PHIL MacALLISTER

      JOHN SIPE

2.  JIM SZAFRAN

      WALKER KIMBELL

3.    M. PARKER

        JACK McGUIRE

4.   JOYCE BAUGHER

       BARBARA GOLDEN

WOMEN

1.    CAROL KIMBELL**

        LYNDA WILLER

2.    ANN FREY

        BETSEY CROWLEY

3.     JOAN McDONALD

        JULIE WHELER

4.    PAT TOMMASO

URSULA BUSCH

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WHITE TEAM

MEN

1.  DICK BITTNER

      LELAND PAYNE

2.  ROB SCANLAN**

      ROGER CHAPMAN

3.   JIM KNOX

       DWIGHT KLASSEN

4.   SIMONE DESCAUNETS

       

WOMEN

1.   LORI McAULIFFE

       JUDY CARDONE

2.    DONNA SCANLAN

        SUZY HERR

3.     BETTY REYDA

         MARY JO SEIGEL

4.      VIVIEN THAW

 BAER BELL SCHUMANN

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

YELLOW TEAM

MEN

1.  GREG HACKER

      MICKEY HARBARUK

2.  BOB PARMELEE

      DAVE LESSIG

3.   BRAD PRYCE

       DAN OEHLE

4.    KARL HEINE

WOMEN

1.  SYLVIA PARMELEE

      PHYLLIS LARNED

2.   DANETTE HACKER

          BETTY ANN HARBARUK

3.    JAYNE PRYCE**

        PRISCILLA OEHL

4.    JUDY WALKER  

           MARY LECHTENBERGER

**DENOTES CAPTAIN